niedziela, 11 września 2016

TOP 3 ANIME

Cześć!
Dzieje przychodzę do Was z czymś zupełnie innym, ale to wcale nie dlatego, że nic nie czytam. Dużo zaczynam, nic nie kończę. A więc dziś chciałabym przedstawić coś, co zasadniczo od czerwca stało się nieodłączną częścią mojego życia, a nawet (niestety) w sporym stopniu zastąpiło mi książki, gdyż nie mam na nie zwyczajnie czasu. Mowa tu o anime, czyli produkcji filmowej w japońskim stylu. Wiem, że nie każdy się tym interesuje. Sama długo byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego typu "kreskówek", ale szybko wciągnęłam się no i cóż, wyszło jak wyszło. Czy wiedzieliście, że około 60% wszystkich animacji wywodzi się właśnie z Japonii? Również seriale widywane na Cartoon Network (jak każdemu znana kreskówka Bakugan: Młodzi wojownicy, którą oglądałam będą dzieckiem). Również Disney Channel emituje japońską produkcje (nie tylko japońską), którą jest Miraculum: Biedronka i Czarny Kot. 
Oto moje TOP 3 ANIME. Ich kolejność jest przypadkowa.


1. "Toradora!" mój osobisty ulubieniec.
Historia ta zaczyna się pierwszego dnia na drugim roku w liceum, do którego uczęszcza główny bohater - Ryuji Takasu. Grono jego znajomych jest wyjątkowo wąskie, więc kiedy okazuje się, że jest w klasie ze swoim najlepszym przyjacielem Yusuka i Minori - dziewczyną, która od dłuższego czasu jest jego obiektem westchnień, chłopak jest zachwycony. Jego entuzjazm zostaje jednak szybko przygaszony przez szkolną zmorę - Taigę Aisakę, która również jest z nim w klasie. Z powody niskiego wzrostu i zadziornego charakteru Taiga nosi przydomek Te Nori Taigā (tygrys mieszczący się na dłoni). Niezwykły przypadek sprawia, że Taiga odkrywa miłość Ryuji do Minori, a sama wyznaje mu, że skrycie kocha Yusuke. Takasu i Taiga, niegdyś wrogowie, teraz stają się przyjaciółmi i obiecują sobie wsparcie w zdobyciu upragnionej miłości. 2. "Kaichou wa Maid-sama" bezkonkurencyjnie musiało się to tu znaleźć. 
Anime opowiada o dziewczynie, Misaki Ayuzawa, która nie jest byle kim. Jest przewodniczącą koedukacyjnej szkoły, w której zdobyła niezwykły szacunek wielu uczniów. Jest wymagająca i nie znosi sprzeciwów. Jednak, ma także swój mały sekret. Po szkole, z tyranki zmienia się w służąco pracując jako kelnerka. Wstydzi się tego co robi, dlatego gdy przypadkiem Takumi Usui - jeden z uczniów odkrywa jej tajemnice, żyje w lęku. Dziewczyna pała niechęcią, lecz młody Usui od tego czasu nie spuszcza jej z oczu. I to właśnie on przychodzi jej z pomocą, gdy w jej życiu następują krytyczne momenty.


3. "Tasogare Otome x Amnesia" 
Do bardzo starego liceum uczęszcza mlody Teiichi Niiya. O budynku krążą mroczne legendy przekazywane sobie od pokoleń. Najpopularniejszą z nich jest ta, dotycząca licealistki zwanej Yuuko, która została brutalnie zamordowana w piwnicy i od teraz straszy w najstarszej części szkoły. Chłopak, zainteresowany paranormalnymi zjawiskami dołącza do kluby i zaraz po tym zaczyna nie tylko odczuwać, ale i widywać legendarną Yuuko, która zdecydowanie odbiega od opisów uczniów. Jednak za jej piękną twarzą kryje się straszna historia przepełniona cierpieniem, która sprawiła, że nie dane było odejść jej na tamten świat. Teiichi chce odkryć przeszłość nowej przyjaciółki jednak zanim udaje mu się tego dokonać... zakochuje się w zmarłej. 4 komentarze:

 1. http://www.pangrodzki.pl - blog artysty, pisarza

  Zobacz moją nową książkę science-fiction i muzykę elektroniczną oraz obrazy olejne na płótnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy lubi coś innego, ważne jest żeby się w tym odnaleźć i tego się trzymajmy :)
  Obserwuję kochana :)
  Zapraszam : diamentoowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie najlepszym anime pozostaje mimo wszystko Dragon Ball Z, miłe wspomnienia z dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń